Алергологічна служба України є важливою ланкою охорони здоров’я країни, надає допомогу, приблизно, 8 мільйонам хворих на алергію в країні і відчуває всі негаразди, які відбуваються в нашому суспільстві і охороні здоров’я.

Учасники з’їзду звертаються до громадськості і МОЗ України з наступними пропозиціями і проханнями:

1. Виправити рішення формулярного комітету щодо питань специфічної діагностики і лікування алергічних захворювань (АЗ), відновивши в цьому документі методи шкірної діагностики (прик-тест), визначення, при потребі, специфічних IgE лабораторним шляхом, а методи алерген-специфічної імунотерапії (СІТ) повинні включати пероральну (шляхом драже, водно-гліцеринових розчинів актуальних для хворого алергенів), а також парентеральну імунотерапію.

2. Створити експертну раду в галузі алергології ( відсутня при МОЗ) і врахувати пропозиції Асоціації алергологів України щодо її складу, усунувши з неї членів, які скомпрометували себе.

3. Передати громадській організації «Асоціація алергологів України» вирішення питань підвищення кваліфікації і атестації лікарів-алергологів і викладачів профільних кафедр.

4. Радикально спростити надання дозволів на приватну практику або створення приватних медичних установ в Україні, зрівняти їх в правах з державними закладами, що створить реальну конкуренцію і підвищить рівень медичного обслуговування населення, дасть можливість поліпшити матеріальний стан лікарів.

5. Надавати пріоритет вітчизняним виробникам фармацевтичних, імунобіологічних препаратів, алергенів, медичної техніки, що захистить не тільки їх, але й населення країни.

6. Створити короткотермінові курси підвищення кваліфікації з актуальних питань алергології для сімейних лікарів. Останнім не зволікати з направленням хворих на алергію до фахівців-алергологів, щоб не втрачати можливість призначати їм СІТ.

7. Розглянути можливість відновлення повноцінної діяльності унікальної Української алергологічної лікарні у смт. Солотвино Закарпатської області з включенням лікування у соляних шахтах.

За дорученням учасників 4 з’їзду алергологів України,
Почесний президент Асоціації алергологів України професор Б. М. Пухлик
Президент Асоціації алергологів України професор С. В. Зайков
24 травня 2019 року